Hra pro celou rodinu – „Znáte okolí svého bydliště?“

Milí rodiče,

chcete trochu více poznat okolí svého bydliště?                                                                                              Hodně lidí rádo cestuje a poznává historické objekty – hrady, zámky a další pěkná místa. Často si přitom neuvědomíme, že za historií nemusíme nikam daleko cestovat – často je i v bezprostřední blízkosti, někdy přímo před naším domem. Připravili jsme proto pro vás a vaše rodiny malý projekt  – poznávací hru o  viničních usedlostech v okolí naší MŠ a tím i bydliště většiny z vás.

O co jde?

Jde o poznání místa, kde bydlím, jeho historie a získat k němu bližší vztah, nejlépe společně s ostatními členy rodiny.

Pro koho je hra určena?

Je určena pro všechny členy vaší rodiny, kteří budou chtít – rodiče, prarodiče, děti i starší sourozence.

V čem hra spočívá?

  • Nejprve shlédnete přiloženou prezentaci o viničních usedlostech (společně, je určena spíše dospělým)
  • Dále najdete a přečtete (vytisknete) dokument „Hra pro děti.“ Zde je povídání o dávné  historii  s úkoly pro děti. Hra usedlosti
  • Posledním a hlavním úkolem je najít výše uvedené usedlosti a splnit dané úkoly. Můžete si oboustranně vytisknout pdf dokument „Knížka“, do které si děti (s vaší pomocí) zapíší své poznatky a splněné úkoly. Pokud nemáte možnost tisku, „Knížku“ si můžete vyzvednout vytištěnou v MŠ. Na titulní stranu si mohou děti nakreslit usedlost, která se jim nejvíce líbila.   Knížka
  • Poslední úkol je vyplněnou knížku donést do školky do pátku 21. května 2021. Splněné úkoly vyhodnotíme, knížky vystavíme a nakonec vám je vrátíme na památku. Každou vyplněnou knížku čeká malá odměna.

Hra je samozřejmě dobrovolná, zapojit se může každý, kdo chce.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, můžete psát na info.podlipkami@msnadpalatou.cz

Přejeme vám hodně úspěchů při bádání a těšíme se na Knížky o usedlostech

Paní učitelky z Lipek